Kılıçdaroğlu, İzmir adaylığı için Özgür Özel ile Tunç Soyer arasında kaldı

CHP kulislerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gündemde tuttuğu isimler konuşuluyor. Kılıçdaroğlu'nun İzmir adaylığı için Özgür Özel ile Tunç Soyer arasında kaldığı söyleniyor.

Kılıçdaroğlu, İzmir adaylığı için Özgür Özel ile Tunç Soyer arasında kaldı

Önümüzdeki bir iki gün içerisinde CHP ve İYİ Parti'nin iki liderinin bir araya gelmesini bekleniyor. Yapılacak o görüşmede son nokta konulacak. Çünkü iller ile ilgili çalışma tamamlandı. Partiler arası heyette yapılan görüşmelerde iller üzerinde görüşme bitirildi. İki parti 63 ilde seçime ittifak dahilinde girecek. 63 ilin 23'ü büyükşehir 40'ı ise il belediyelerinde olacak. Ancak bu 63 ilin ilçelerinde sorunlar yaşanıyor. Sıkıntı hala aşılamadı. Ankara Etimesgut, Gölbaşı ilçelerinde sıkıntı yaşanıyordu. Bununla da sınır değil;Muğla'da Bodrum, Denizli'de Pamukkale, Kocaeli'de Çayırova, Bursa'da Osmangazi gibi belediyelerde uzlaşı sağlanamadı.

CHP'de İzmir adayı kim olacak?

26 Ocak'ta bir Parti Meclisi toplantısı var. PM'de İzmir Büyükşehir adayını ayrıca İstanbul'u da görmüş olacağız. Kamuoyunun nabzı tekrar tutuluyor. Sürece yeni dahil olan isimler var. Örneğin Özgür Özel... Kulislerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel'den yana da tercihini kullanabileceği ifade ediliyor. Ancak hala Tunç Soyer de en güçlü seçeneklerden biri. Aziz Kocaoğlu'na ise Kılıçdaroğlu ve partinin çok sıcak bakmadığı ifade ediliyor. Özgür Özel ile Tunç Soyer arasında bir isimde karar kılması bekleniyor Kılıçdaroğlu'nun... 26 Ocak'ta da İzmir krizinin CHP açısında çözülmesini bekliyoruz. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE