Kılıçdaroğlu'na Saldırının Araştırılması Önergesi AK Parti Ve MHP Tarafından Reddedildi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik düzenlenen saldırı hakkında Meclise verilen araştırma önergesi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi.

GÜNDEM 30.04.2019, 17:41
Kılıçdaroğlu'na Saldırının Araştırılması Önergesi AK Parti Ve MHP Tarafından Reddedildi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, twitter hesabından yaptığı açıklamasında ise;

Genel Başkanımız, TBMM Başkanvekili ve milletvekillerine yönelik linç girişimini araştırma önergemiz AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Neyin ortaya çıkmasından korkuyorsunuz?

Bir cenazeyi adeta terörize eden, cenaze namazı bile kıldırmamaya çalışan, cenazenin önünde örf ve ananemizde olmayan provokasyonlar yapıp linç girişiminde bulunan organize grubun oraya nasıl geldiğini, azmettiricilerini AKP neden araştırmaya karşı? Faille mi yanyanasınız?

Söz konusu önerge metninde ise;

"Bu linç girişiminin, Milli Savunma Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, Genel Kurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları, Emniyet Genel Müdürü, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Ankara Emniyet Müdürü gibi diğer mülki ve idari erkânın hazır bulunduğu üst düzeyde güvenlik önlemlerinin alınması gereken bir cenaze töreninde meydana gelmiş olması, saldırının belli bir odak tarafından önceden organize edildiği ve kolaylaştırıldığı şüphesini güçlendirmektedir" ifadeleri bulunmaktaydı.

Yorumlar (0)