Kılıçdaroğlu'ndan 'At İzi İt İzine Karıştı' Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Meclis toplantısı açılışı öncesi düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 09.09.2016, 11:32 09.09.2016, 11:43
Kılıçdaroğlu'ndan 'At İzi İt İzine Karıştı' Tepkisi
Kısa bir zaman önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'At izi , İt izine karıştı' açıklaması ve sonra hükümet kanadından gelen benzer açıklamalara değinen Kılıçdaroğlu 'bunun sorumlusu kim?' dedi... 

AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI. İYİ DE BUNU YAPAN KİM?

Kemal Kılıçdaroğlu: "Cadı Avı başlatırsanız bunun sonu felaket olur dedik. Bunu 2 Ağustos tarihli grup toplantısında söyledik. Geliyor, şikayetler geliyor, sonraki her konuşmada bunun altını çizdik. Her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim 'Devlet kinle , öfkeyle, önyargıyla yönetilmez. Devlet akılla, bilgiyle, tecrübeyle, liyakatla , sağduyuyla yönetilir. Kinle devlet yönetmeye kalkarsanız pek çok masum insanın canını yakarsınız. Bugün tam bir cadı avı başladı. Birden fazla alanda cadı avı başladı , diyorlar ya 'at izi it izine karıştı' iyi de bunu yapan kim? Hükümet kim? her seferinde bir suçlu! Kim suçlu? İktidar hiç suçlu değil. Başbakanı kim bu ülkenin? , Bakanı kim? , Cumhurbaşkanı kim? hem şikayet edeceksin, hem uygulayacaksın. Böyle bir hükümet anlayışı dünyada yoktur arkadaşlar.Sorumlu dediğimiz şey vardır, bir şey yapıyorsunuz sorumluluğu üstleneceksiniz.

SEN YAPTIN HÜKÜMET SENSİN

Hatalı olduğunuzu biliyorsunuz sonra geriye dönüp 'bunu kim yaptı?' diyorsunuz. Sen yaptın hükümet sensin. Sorumlu olan, vicdan sahibi olan o görevden ayrılır. Türkiye yönetimde bu kültürü henüz yakalamış değil."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Yorumlar (0)