Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Albayrak'a: Türkiye'ye Operasyon Yapan Başkenti Açıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında açıklamalarda bulundu ve "Albayrak'a sesleniyorum, bir ülkenin başkentinde Türkiye'ye operasyon düzenleniyorsa bunu bize açıklamak zorundasınız" dedi. İşte detaylar.

GÜNDEM 06.11.2018, 15:04 Kerim Solak
Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Albayrak'a: Türkiye'ye Operasyon Yapan Başkenti Açıklayın

Partisi'nin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yeni bir açıklama geldi.

"10 Ağustos saldırısı yabancı bir ülkenin başkentinde planlandı. Alınan önlemlerle birilerinin hayali operasyonu püskürtüldü. 12 Eylül'de bile karşılaşmadığı bu durumu püskürterek Türkiye normalleşmeyi yakaladı." diyen Bakan Albayrak'a yönelik olarak Kılıçdaroğlu yeni bir soru sordu.

Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında ise;

Bakan Albayrak Plan Bütçe komisyonu görüşülmesi esnasında "dış güçlerden saldırı" var diyor. 10 Ağustos'a yönelik spekülasyonları hazırlayanlar duvara tosladı diyor.

Arkadaşlarıma dedim, hemen TBMM'de hangi ülkenin başkentinde Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı bir mali operasyon yapılıyorsa bunu bilelim ve ne yapılması gerekiyorsa topyekün bir şeyler yapalım.

Konuya yönelik grup başkanvekillerimiz önergelerini verdiler. Gelsinler açıklasınlar efendim bu olmaz. Belki gizli olabilir.

Buradan Erdoğan'a sesleniyorum, Albayrak'a sesleniyorum, bir ülkenin başkentinde Türkiye'ye operasyon düzenleniyorsa bunu bize açıklamak zorundasınız. Açıklamazsanız yalan söylüyorsunuz." dedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)