Kılıçdaroğlu'ndan Kontrollü Darbe İddiası

Tv yöneticileri ile görüşen Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe girişimi olduğunu iddia etti.

GÜNDEM 03.04.2017, 16:09 03.04.2017, 16:23
Kılıçdaroğlu'ndan Kontrollü Darbe İddiası

Bir otelde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda Tv yöneticileri ile görüşen Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi ve referanduma ilişkin sözleriyle dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarında AK Parti içerisinde ByLock'çu milletvekillerinin bulunduğunu söyleyerek, ''ByLockçu vekiller açıklansın. AKP’de 120-180 arasında Bylock kullanan var. 15 Temmuz kontrollü bir darbe girişimidir. Saat 21.00’de darbe mi olurdu, biliyorlardı. Listeyi (bylock) gizliyorsanız gerçek anlamda Başbakan değilsiniz. FETÖ ile gerçekten mücadele etmiyorsunuz. FETÖ’cüler arasında bize yakın bize uzak diye ayrım yapmadan listeleri açıklayın. ByLock’çu vekillerin açıklanmaması ‘kontrollü darbe' tezini güçlendiriyor. ''

Referandum kampanyalarının eşit şartlarda yapılmadığını iddia eden Kılıçdaroğlu, '' Hayır çıkarsa erken seçim ihtimali görmüyorum. Seçim barajı çalışmalarımızı Hükümete verdik, cevap bekliyoruz. Cumhurbaşkanı metninde aynı, aynı yemini edecek. Ama uygulaması farklı olacak. Bu nasıl olacak. '' dedi.

Kılıçdaroğlu toplantı sonrasında, en demokratik partinin CHP olduğunu söyledi ve toplantıya ilişkin; “Medya dünyasıyla güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Onlar soru sordular, bende soruları büyük bir samimiyetle yanıtlamaya çalıştım. Konu ağırlıklı olarak referandumdu’ dedi.

Binali Yıldırım ise Kılıçdaroğlu'na "Bu millete kimse hakaret edemez, iddianı ispatla" çağrısında bulundu.  

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)