Kılıçdaroğlu'ndan Öğrencilere Yaramazlık Yapın Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, okul açılışında yaptığı konuşmada öğrencilere "yaramazlık yapma hakkınız var" dedi. Detaylar...

GÜNDEM 21.09.2016, 10:48 21.09.2016, 10:54
Kılıçdaroğlu'ndan Öğrencilere Yaramazlık Yapın Mesajı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da bir okulun açılış törenine katıldı. Okulun açılış töreninde konuşma yapan Kılıçdaroğlu, öğrencilere seslendi.

Kılıçdaroğlu öğrencilere: “Sakın uslu durmayın, yaramazlık yapın. Bir köşede uslu oturan çocuk olmayın. Sizin yaramazlık yapma hakkınız var” dedi.

Ordu'da yapılan okulun açılış törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, işadamı Ali Ağaoğlu, Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Adnan Polat, sanatçı Oktay Kaynarca ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmaya:  “Bana deseler ki, bu ülkeye ne yapmak istiyorsun. İlk hedefin ne olacak diye sorsalar ülkenin her tarafını okullarla donatırım derim” diye başladı ve şöyle devam etti: “Sevgili çocuklar, yaramazlık yapmaktan korkmayın. Yaramazlık yapmak hakkınız var. Size hep ‘uslu durun’ diyoruz. Bir köşeye oturup hiç sesinizi çıkarmayan bir çocuk olmayın. Dünyayı merak edin, dünyayı.

Bakın unutmayın Amerikalıların Mars'a gönderdikleri uzay aracının adı ‘Merak.’ Eğer siz de hayatı öğrenecekseniz merak hep önderiniz olsun. Merak edin her şeyi. Neden oluyor nasıl oluyor merak edin. Eğer bir şeyi merak ederseniz arkadan başka şeyleri merak edeceksiniz. Bizim dışımızda canlılar da var. Geleceğimiz, umudumuz sizlersiniz. Bakın biz Güney Kore'den önce otomobil üreten bir ülkeyiz. Ama bugün bizim bir otomobil markamız yok. Ama Güney Kore'nin bir otomobil markası var. 1960'lı yıllarda bizim milli gelirimiz Güney Kore'nin milli gelirinin üç katıydı. Bugün Güney Kore'nin milli geliri bizim üç katımız. O zaman soracağız. Neden Güney Kore gelişti, dünya çapında markalar yaptı da koskoca Türkiye Cumhuriyeti gerilerde kalıp yerinde gezdi? Neden dünya çapında markalar oluşturamadı? Neden teknolojiye yatırım yapamadı? Bunun sorgulanması lazım. Ben sorguluyorum ama bizim de sorgulamamız lazım.”

Açılış töreninde yapılan konuşmaların ardından, okulun açılış kurdelesi Kılıçdaroğlu, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve eşi Özlem Hazinedar, DİSK Genel Başkanı Kani Beko  tarafından kesildi.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)