Kış Lastiği Ne Zaman Takılacak? Tarih Belli Oldu!

Şehirler arası yük taşıma ve yolcu taşımada ticari araçlar için başlayacak olan kış lastiği takma zorunluluğunun tarihi araştırılıyor. Bu kapsamda Ekim ayının gelmesiyle beraber konu hakkında yapılan araştırmalarda artış yaşanırken bizlerde detayları paylaşıyoruz...

Kış Lastiği Ne Zaman Takılacak? Tarih Belli Oldu!

Kış lastiğinin ne zaman takılacağı merak konusu olmuş durumda.

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için başlayacak olan kış lastiği takma zorunluluğunun tarihi merak konusu olmuş durumda.

Ekim ayının gelmesiyle beraber konu hakkında araştırmalar hız kazandı.

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle beraber sorgulamalarını artıran araç sürücüleri zorunlu kış lastiği uygulamasının ne zaman başlayacağını sorguluyorlar.

PEKİ KIŞ LASTİĞİ NE ZAMAN TAKILIR?

Kış lastikleri 7 derecenin altında hissedilen sıcaklıklarda ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde yaz lastiklerine oranla daha iyi yol tutuş imkanı ve yüksek güvenlik sağlamakta.

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunlulukları her yıl olduğu gibi bu yılda 1 Aralık 2018 tarihinde başlayacak.

Bu detaylara yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kullanılabilecek.

DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Bu tarih itibariyle kış lastiği takmayan araç sahiplerine ceza uygulanacağı ifade edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Karayolları Trafik Kanunu gereği yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği takmaları, illerin hava ve iklim şartlarına göre yılın belirli dönemi için zorunlu olacağı bildirildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güven
Güven - 8 ay Önce

Hergün bi değişiklik yapıyorlar ne yapacaklarını kendileride bilmiyor