Kış Lastiği Ne Zaman Takılır? Sürücülere Ceza Geliyor

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın'dan yeni bir açıklama geldi. Sürücülerin zorunlu kış lastiği takmamaları durumunda araç sahiplerine 625 lira idari para cezası kesileceği açıklandı.

Kış Lastiği Ne Zaman Takılır? Sürücülere Ceza Geliyor

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın kış lastiğiyle alakalı olarak detayları paylaştı.

Zorunlu kış lastiği takma zorunluluğunun 1 Aralık 2018 tarihinden başlayarak 1 Nisan 2019 tarihinde sona ereceğini açıkladı.

Apaydın, kış lastiğimin yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlarda zorunlu hale geldiğini ifade ederek;

"Ayrıca kamyon ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinde, kamyonet, minibüs ve otomobillerin tüm lastiklerinde, seyir esnasında değiştirilmek zorunda kalınan lastiklerin kış lastiği olması zorunludur.

Sadece buzlu zeminlerde kullanılabilen çivili lastikler, kış lastiği yerine geçer. Römork lastiklerinde ise zorunlu değildir” dedi.

PARA CEZASI GELİYOR

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın cezalarla alakalı olarak yaptığı açıklamada ise;

"Uygulamaya uymayan aracın işletenine 625 lira idari para cezası verilir ve lastiklerini uygun hale getirebilecekleri en yakın yere gitmelerine izin verilir" dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE