Kızına Tecavüz Eden Kişiyi Öldüren Baba'nın Serbest Kalması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı !

Adana'da Emrah B., 13 yaşındaki kızı F. N. B.'ye tecavüz ettiği iddiası ile 17 yaşındaki Muhammet Reşit Yıldırım'ı öldürdü. Emrah B.'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Anayasa Mahkemesi tarafından affedilerek serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı.

GÜNDEM 20.08.2017, 13:50 20.08.2017, 13:52
Kızına Tecavüz Eden Kişiyi Öldüren Baba'nın Serbest Kalması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı !

Adana'da 17 yaşındaki Muhammet Reşit Yıldırım'ı 13 yaşındaki kızına tecavüz ettiği için kızın babası 44 yaşındaki Emrah B. öldürdü. Olay 14 Ağustos'ta Adana’nın Yüreğir İlçesi Yavuzlar Mahallesi Kışla Caddesi’nde meydana geldi. Bir elektronik firmasında çalışan Muhammet Reşit Yıldırım, işyerinin kamyonetine bindiği sırada Emrah B.’nin tabancalı saldırısına uğradı.

Olayın hemen ardından hastaneye kaldırılan Yıldırım hayatını kaybetti. Şüpheli Emrah B. ise kaçmaya çalışırken polisler tarafından yakalandı. Emrah B. yakalandığında suç aleti olan tabanca da ele geçirildi. Emrah B. sağlık kontrolüne getirildiği sırada “Öldürdüğüm kişi 13 yaşındaki kızıma tecavüz etti. Ben bu cinayeti, başka kızların başına gelmesin diye işledim. Sayın Cumhurbaşkanım size yalvarıyorum, bir kanun çıkarın bu tecavüzcülerin gereken cezasını verin” dedi.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Emrah B.’nin sözlerini televizyon haberlerinde duyan İstanbul’dan Ferhan Akay, imza platformu change.org’da imza kampanyası başlattı. Akay kampanyada, ‘Anayasanın 81’inci ve 103’üncü maddelerine göre af işleminin içeriği Türk milletinin milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde yaşamasını göz önünde bulundurulacaksa, kızına tecavüz eden zanlıyı öldüren Emrah B. serbest bırakılsın’ ifadelerine yer verdi. İmzanın muhatabı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Anayasa Mahkemesi olarak gösteren Akay, kampanya için 15 bin imza istedi. Kampanyaya bugüne kadar 13 bin 715 kişi imzalarıyla destek verdi. 

Kamupersoneli.net - DHA

Yorumlar (2)
Hatice 2 yıl önce
Serbest birakılmali az bile yapti
ufuk 2 yıl önce
bence böyle insanlar için ölüm kurtuluş oluyor keske daha farklı şeyler yapsak