'KKTC'nin Kalbi 15 Temmuz'da Türkiye İçin Attı'

Başbakan Binali Yıldırım Anayasa değişikliği referandumu hakkında yaptığı açıklamasında her evet oyunun KKTC'yi daha iyi yapacağını ve KKTC'nin kalbinin 15 Temmuz'da Türkiye için attığını ifade etti.

GÜNDEM 10.03.2017, 08:46
'KKTC'nin Kalbi 15 Temmuz'da Türkiye İçin Attı'

Başbakan Binali Yıldırım, Lefkoşa Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen vatandaş buluşmasında yaptığı konuşmada, bugün Türkiye'nin dünyanın her yerinde büyük itibarı bulunduğunu, KKTC'nin yanında güçlü ve dirayetli Türkiye Cumhuriyetinin olduğunu belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım Şehadet ve vatan kavramını, istiklal ve bağımsızlığı Kıbrıs halkının iyi bildiğine dikkat çekti. Ayrıca Başbakan Yıldırım açıklamasına "KKTC'nin kalbi 15 Temmuz'da Türkiye için attı" diyerek şöyle devam etti;

"KARDEŞLİĞİNİZ BİZİM İÇİN DÜNYAYA BEDELDİR"

"FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde KKTC'nin Türkiye'ye, anavatana verdiği anlamlı destek için KKTC devletine, hükümetine ve siz sevgili kardeşlerime minnettarız, teşekkür ediyoruz. 14 Ağustos 1974'te kalbimiz nasıl Kıbrıs için attıysa, 15 Temmuz 2016'da sizlerin kalbi de Türkiye için, anavatan için attı. Böyle bir günde Lefkoşa'nın, Girne'nin, Gazimagosa, Güzelyurt ve İskele'nin bizimle bir olması göğsümüzü kabartmıştır. Sizin sevginiz, kardeşliğiniz bizim için dünyaya bedeldir.

Ülkücü, milliyetçi kardeşlerim, 'Önce vatanım, memleketim, milletim' dediniz ve bu kutlu yolda bizimle beraber yürüdünüz. Beraber yürüdük bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi söylediğimiz tüm şarkılarda bize her şey sizi, bize her şey Kıbrıs'ı hatırlatıyor." 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)