Koalisyon Güçleri Suriye'de Hava Saldırılarında Hayatını Kaybeden Sivil Sayısını Açıkladı!

Koalisyon güçlerinin Irak ve Suriye’de terör örgütü IŞİD militanlarına karşı düzenlenen saldırılarda hayatını kaybeden sivil sayısına yönelik açıklamalarda bulundu.

Koalisyon Güçleri Suriye'de Hava Saldırılarında Hayatını Kaybeden Sivil Sayısını Açıkladı!

 Koalisyon güçlerinin Irak ve Suriye’de terör örgütü IŞİD militanlarına karşı düzenlenen saldırılarda 624 sivilin öldürüldüğü açıklandı.

KOALİSYON GÜÇLERİ SURİYE'DE ÖLDÜRÜLEN SİVİLLERİN SAYISINI AÇIKLADI

Irak basınında çıkan haberlere göre koalisyon güçleri tarafından bugün yapılan açıklamada ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin saldırılarında ‘‘Doğal Kararlılık Harekatı’nın başladığı 2014 Ağustos ayından bu yılın Temmuz ayına kadar en az 624 sivil ‘yanlışlıkla’ öldürülmüştür’’ denildi. Açıklanan rapora göre Koalisyon Haziran'da toplam 132 raporu değerlendirmeye aldı; bunların 121'ini güvensiz buldu. Toplam 21 "kasıtsız ölüm" ile ilgili 7 rapor ise güvenilir olarak değerlendirildi. Raporda ‘‘Ağustos 2016 ve Haziran 2017 tarihleri ​​arasında toplam 22 bin 983 hava saldırısı gerçekleştirildi ve bu süre zarfında sivil kayıp raporlarının sayısı 151 oldu’’ denildi.

HAZİRAN AYINDA KOALİSYON GÜÇLERİNİN 744 SİVİLİ ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİASI

Temmuz ayı ortasında, Londra merkezli, bağımsız bir düşünce kuruluşu olan Airwars, sadece Haziran ayında koalisyon hava saldırılarında 744 dolayında sivlin öldüğünü açıklamıştı.

Kamupersoneli.net - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 19:04
YORUM EKLE