Kolunu Alçıya Aldıran Aday KPSS'ye Giremedi!

ÖSYM tarafından şu dakikalarda gerçekleştirilen KPSS'de milyonlarca aday ter döküyor. Ayrıca sınava girenler kadar sınava alınmayan adaylarda göze çarpıyor. Sivas'ta bir öğrenci kolunun alçıda olmasını ÖSYM'ye bildirmediği gerekçesi ile sınava alınmadı ve kapı önünde dakikalarca bekledi.

GÜNDEM 22.07.2018, 12:06
Kolunu Alçıya Aldıran Aday KPSS'ye Giremedi!

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın birinci oturumu Türkiye genelinde gerçekleştiriliyor.

Milyonlarca adayın ter döktüğü sınavda, katılım sağlayamayan adayların olduğu görüldü.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) yerleşkesinde girecek adaylar, giriş belgelerini göstererek ve arama yapılarak içeriye alındı ancak adaylardan F. U. kolunun alçıda olmasından dolayı sınava alınmadı. Kolunun alçıda alçıda olduğunu ÖSYM'ye bildirmeyen adayın sınava alınmaması çevredekiler tarafından dikkatlerden kaçmazken adayın sınava alınmaması durumunda dakikalarca kapıda beklediği görüldü.

Ayrıca pekçok adayın yanında getirdiği; araba anahtarı, çanta, cüzdan, telefon, kent kart, koltuk değneği gibi eşyalarını salon girişinde bıraktı.

ALÇILI OLARAK SINAVA GİREMEYECEĞİMİ BİLMİYORDUM

Ayrıca aday yaptığı açıklama içerisinde;

"Adaylardan Furkan Uzunoğlu, kolunun alçıda olduğunu ÖSYM'ye bildirmediği için sınava alınmadı.

Uzunoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Alçılı olarak sınava alınmayacağımı bilmiyordum. Zaten alçıya alınalı 3 gün oldu, alçılı girmek de yasakmış. Giriş belgesinde de yazmıyor, bize de bilgilendirme olmadı." diye konuştu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)