Konya'da FETÖ'nün Yeni Haberleşme Programı 'Signal' Ortaya Çıktı!

Konya'da Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen operasyonlarda, 36 şüphelinin internetten indirdikleri 'Signal' adlı programa kendi yazılımlarını yükledikleri ve örgüt içi haberleşme sağladıkları belirlendi.

Konya'da FETÖ'nün Yeni Haberleşme Programı 'Signal' Ortaya Çıktı!

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 7 Ekim'de FETÖ'ye yönelik operasyonlar düzenlendi.

Çoğu Üniversite Öğrencisi 47 Şüpheli Gözaltına Alındı

Habertürk'ün haberine göre, bu düzenlenen operasyonlar kapsamında, çoğun üniversite öğrencisi olan 47 kişi gözaltına alındı. Gözlaltına alınan şüphelilerden 11'inin önceki soruşturmalarda örgütün büyük bölge imamı, bölge talebe mesulü, büyük bölge muhasebecisi, büyük bölge üniversite mesulü ve ünite imamı' oldukları öne sürülerek yakalama kararlarının olduğu söylendi.

Gözaltına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde arama yapılmasının ardından ele geçirilen cep telefonlarında ve digital materyallerinde incelemede bulunduktan sonra, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından haberleşmek adına yeniş bir program daha kullandıkları ortaya çıktı.

'2 Günde Bir Şifremizi Değiştiriyorduk'

Gözlatına alınan 45 şüpheliden 36'sının bu programı kullandığı tespit edildi. Bu 36 şüpheliden 21'inde programın kurulup şifresinin de konulduğu, 15'inde ise kurulan programda henüz şifreleme yapılmadığı açıklandı. Şüphelilerin ise ifadelerinde, "Programların tamamını bir gecede kendimiz kurduk. Şifreleme Ankara'dan geldi. 2 günde bir şifrelerimizi değiştiriyorduk'' dedikleri belirtildi.

Örgüt Üyeleri Geliştirmiş ve Adını Vermiş

FETÖ'ye mensup örgüt üyelerinin kendilerinin geliştirdiklerini, bu programın yazılımını herkesin internetten yükleyebildiğini ve programa kendilerinin 'Signal' adını vererek cep telefonlarına yükledikleri iddia edildi.

Yazışmalar ve Fotoğraların Kurtarılması Mümkün Değil!

İlk kez Konya'da tespit edilen bu 'Signal' isimli programın tüm detaylarının Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından incelendiği belirtildi. Ayrıca bu programa dair, yazışmaların 10 saat içerisinde, fotoğraf ve görüntülerin ise 45 dakikada silindiği ve bunların kurtarılmasının mümkün olmadığı açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 18:23
YORUM EKLE