Konya Ereğli'de suriyeli çocuklar kayan toprağın altında kaldılar! Son dakika haberleri...

Konya’nın Ereğli ilçesinden son dakika bi korkunç haber daha!.. Ereğli'de dere yatağında oynarken kayan toprağın altında kalan Suriye uyruklu Abdurrahman Abdi (7) ile Ali Berkel (8) hayatını kaybederken, 2 çocukta yaralandı.

GÜNDEM 27.08.2019, 21:57 27.08.2019, 22:08
Konya Ereğli'de suriyeli çocuklar kayan toprağın altında kaldılar! Son dakika haberleri...

Konya'dan son dakika haberi... Ereğli'deki korkunç olay, bugün akşamüstü Aziziye Mahallesi Çayağzı mevkiindeki dere yatağında meydana geldi. Aynı mevkiinde tarım işçisi olarak çalışan ve çadırlarda barınan Suriye uyruklu ailelerin çocukları Abdurrahman Abdi, kardeşi Riyat Abdi (2), Ali Berkel ve kardeşi Muhammet Berkel (3) dere yatağında oynamaya başladı. 4 çocuk oynadığı sırada dere yatağına akan suyun aşındırması sonucu kayan toprağın altında kaldı.

ÇOCUKLARINI TOPRAK ALTINDA ÇIKARDILAR

Durumu fark eden aileler toprak altında kalan çocukları, müdahale ederek kurtardı. İhbar üzerine jandarma ve sağlık görevlisi olay yerine sevk edildi. Çocuklardan Abdurrahman Abdi ve Ali Berkel sağlık görevlilerinin tüm müdahalesine rağmen boğulma sonucu yaşamını yitirdi. Riyad Abdi ve Muhammet Berkel da ambulanslarla Ereğli Devlet Hastanesi/ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan 2 çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar (2)
Mehmet 4 ay önce
Hükülüye neden iş vermiyosunuz acaba napalım taşmı yiyelim hicmi insan evladı yokmu
Alayına isyan 4 ay önce
Sadece bu dünyada degil iki cihanda da iki elim yakasindadir hak yiyenleri. Kiralar asgari ücret kadar artık neyin hesabı kalmış bu ulkede