Konya Valisi'nden Flaş Talimat: Hepsini Görevden Alın

Konya'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80'inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende yaşanan gecikme nedeniyle İstiklal Marşı, 09.05'te çalan sirenler eşliğinde saygı duruşuyla birlikte okununca. Vali Cüneyit Orhan Toprak'dan kritik bir talimat geldi ve "sorumluları" görevden alın dedi.

GÜNDEM 10.11.2018, 11:03 10.11.2018, 11:49 Kerim Solak
Konya Valisi'nden Flaş Talimat: Hepsini Görevden Alın

Konya'da Atatürk'ün vefatının 80'inci yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Törende çelenk konulmayla başlarken Saatler 09.05'e az bir süre kalınca Vali Cüneyit Orhan Toprak, görevlilere İstiklal Marşı'nın okunması gerektiğini ifade etti.

Mynet'in  haberine göre; Ancak uyarıya rağmen okunmayınca saat 09.05'i gösterdiğinde sirenler çalmaya başladı.

Vali Toprak da görevlilere 'İstiklal Marşı'na geçin' diye tepki gösterirken gecikme nedeniyle sirenler eşliğinde İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunulduğu açıklandı.

VALİ'DEN GÖREVDEN ALIN TALİMATI

Tören sonrası Vali Toprak, sorumlu müdüre sert tepki göstererek gecikmenin yaşanmasına tepki gösterip ihmali olanlarla alakalı olarak "Töreni düzenleyici, hepsini görevden alın. Vali'ye tören yönettiriyorlar" diye talimat verdiği ortaya çıktı.

Yorumlar (5)
Öğretmen 9 ay önce
İstiklal marşı saygı durusundan sonra söylenir. Bayrak törenleri yönetmeliği madde 9 hep beraber okuyalim lütfen
Vatandaş 9 ay önce
Helal olsun. Vali bey bütün so4umsuzları almalı görevden n3cmettin erbakan üniversitesine de meramtıp a da vali gibi rektör istiyoruz cunhurumuzdan konya için
Ersen 9 ay önce
Istiklal marsi saygi durusundan sonra okunur.vali once okunmasini istemisse suclu validir.
Celâl 042 9 ay önce
Her insan hata yapar çok yanlış bir karar.
Ogreten 9 ay önce
Vali bey bayrak yonetmeliginden habersiz yanlis karar vermis ozur dilemsi gereken kendidir