Korkutan Açıklama Geldi: Türkiye'de Her Gün 8 Bin 500 Kişi İşsiz Kalıyor

CHP tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na işsizlikle ilgili araştırma önergesi verildi. Araştırma önergesi kapsamında Türkiye'de işsiz sayısının 3 milyon 775 bine ulaştığı ve Ocak ayında her gün ortalama 8 bin 500 kişinin işsiz kaldığı ifade edildi.

GÜNDEM 20.02.2019, 13:56 Batuhan
Korkutan Açıklama Geldi: Türkiye'de Her Gün 8 Bin 500 Kişi İşsiz Kalıyor

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na işsizlikle ilgili araştırma önergesi verdi. Bunun yanı sıra Candan Yüceer yaptığı açıklamalarında Ocak ayı itibari ile Türkiye'deki işsiz saysısının 3 milyon 775 bine ulaştığını bu bağlamda Ocak ayında her gün 8 bin 500 kişinin işsiz kaldığını ifade etti. 

HER GÜN 8 BİN 500 KİŞİ İŞSİZ KALIYOR

İşkur’un son yayımladığı işsizlik rakamlarını paylaşan Yüceer yaptığı açıklamalarında işsizliğin kronik bir hal aldığını 2019 yılı Ocak ayı itibari ile işsiz sayısının 3 milyon 775 bin olduğunu ifade ederek 12 ayda 1 milyon 318 bin kişinin daha işsizlik kervanına eklendiğini belirtti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Candan Yüceer yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Özellikle 2019 yılının ilk aylarında işsizlik rakamlarında bir patlama olduğu gözlenmektedir. Yalnızca Ocak ayında her gün ortalama 8 bin 500 kişi işsiz kaldığı ülkemizde İşsizliğin yarattığı tahribatın giderek büyüdüğünü söylemek mümkündür. İşsizlik rakamlarının bu denli hızlı yükseldiği bir ülkede toplumsal dengenin sarsılması ve huzursuzluğun artması kaçınılmazdır. Hemen her hanede en az bir işsizin bulunduğu Türkiye’de İşsizlik en acil çözüm bekleyen sorunların başında gelmektedir. Bu nedenlerle işsizlik sorunu ve buna ilişkin alınacak önlemlerin tespiti amacıyla Anayasanın 98, İç Tüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz"

Yorumlar (0)