Korkutan haber! O ilimizde vaka artışı yüzde 99 seviyesinde!

Korkutan haber! O ilimizde vaka artışı yüzde 99 seviyesinde!

Koronavirüs salgınında her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün düzenlemiş olduğu Bilim Kurulu toplantısında Düzce'deki vaka artışının yüzde 99 seviyesinde olduğu duyurmuştu. Bugün Düzce Valisi Cevdet Atay değerlendirmelerde bulundu.

Düzce Valisi Cevdet Atay, yaptığı açıklamasında, "Düzce'de maalesef artış söz konusu. Bunu atlatacağız yalnız hastalığa yakalanan bir kişinin markete veya başka bir yere gitmesi kabul edilebilecek bir şey değildir. Bunu hiç kimse kabullenmez" dedi.

Korkutan haber! O ilimizde vaka artışı yüzde 99 seviyesinde!

UYARILARDA BULUNDU

Düzce Valisi Atay, il genelinde vaka artışının yüzde 99 oranında olduğunu bu durumun kurallara uyulmasıyla atlatılabileceğini belirtti. Son dönemlerde vatandaşlarda rahatlama olduğunu ifade destek, vatandaşların mesafe, maske ve sosyal mesafe kuralına dikkat edilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Korkutan haber! O ilimizde vaka artışı yüzde 99 seviyesinde!

BİRKAÇ KEZ DÜŞÜNSÜNLER

Düzce'de artışın olduğunu ancak bu durumun atlatılabileceğini belirten Atay, şu açıklamayı kaydetti:

"Bunun tek çaresi vatandaşımızın şimdiye kadar gösterdiği duyarlılığa devam etmesi gerekiyor. Biraz vatandaşlarımızda artık bıkkınlık mı başka bir şey mi bilmiyoruz ama buna yer vermemeliyiz. Kesinlikle bu bıkkınlığa müsaade etmemeliyiz. Bu rahatlamaya son verip yine mesafeli, artı maskeye ve temizliğe dikkat ederek bu hayatı sürdürmeliyiz. Kurallara uyarsak ben bunun çok büyük sıkıntılara yol açacağını zannetmiyorum. Buradan vatandaşlarımıza, toplu alanlardan, insanların çok aşırı kalabalık olduğu yerlerden lütfen uzak dursunlar. Bunu kendileri ve aileleri için çok önemli bir neden olarak görsünler. Kalabalık bir mekana girmeden birkaç kez düşünsünler. Biz buraya girdiğimizde bu hastalığı kapabilir miyiz diye düşünsünler. İstemeden, görmeden, bilmeden hastalanan arkadaşlarımız vardır aramızda. O yüzden dikkat etmekte fayda var. Biraz duyarlılığa daha ihtiyaç var. Her yerde böyle artışlar söz konusu. Ama bu yürütemeyeceğimiz, çözemeyeceğimiz durumda değil"

Korkutan haber! O ilimizde vaka artışı yüzde 99 seviyesinde!

"POZİTİF VAKALARIN MARKETE VE BAKKALA GİTMESİ KABUL EDİLEMEZ"

Pozitif vakaların markete ve bakkala gitmesinin kabul edilemeyeceğini belirten Vali, sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

"Sık sık toplantılar yapıyoruz, herkesin fikirlerini alıyoruz. Ama şuna da emin olun, vatandaşlarımız şunu düşünecek, karşımızdaki insanların sayısı belli. Biz kamu görevlileri olarak bu işi üstleniyoruz hep beraber. Vatandaş burada biraz dikkat edecek, bize yardımcı olacak. Hepsi bu kadar. Biz sağlık çalışanlarımız, kolluk güçlerimiz, zabıta ekiplerimiz, öğretmenlerimiz, imamlarımız tüm çalışanlarımız, herkes elinden gelenin fazlasını yapıyor. Şu an herkesi görevlendirdik. Burada önemli olan şu. Vatandaşın biraz daha dikkat etmesi, biraz daha duyarlı olması. Vatandaş bunu yaparken de toplumu da düşünecek, kendini de düşünecek. Kendi çocuğunu, annesini, babasını. Hastalığa yakalanan bir kişinin markete veya başka bir yere gitmesi kabul edilebilecek bir şey değildir. Bunu hiç kimse kabullenmez. Bu hoş görülecek bir şey değil. Karantinadaki arkadaşlara bir şeye ihtiyacınız olduğu zaman 112'yi arayarak talebinizi söyleyebilirsiniz diyoruz. Anında her türlü ihtiyaçlarını karşılarız. Buradan bir çağrım da, kalabalık ailelerde Korona virüs olan arkadaşlarımız varsa lütfen bize başvursunlar. Bir telefonla başvursunlar, biz onların her türlü ihtiyaçlarını da gideririz, bakımlarını da üstleniriz"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.