Koronavirüs aşısını bulan Türk Profesör Doktor Uğur Şahin'den biri iyi bir kötü haber!

Koronavirüs aşısını bulan Türk Profesör Doktor Uğur Şahin'den biri iyi bir kötü haber!

Koronavirüs salgını belimizi kırmaya devam ederken, gözler aşı çalışmalarına çevrilmiş durumda. Koronavirüs aşısı ile ilgili geçtiğimiz günlerde Türk Bilim İnsanı Profesör Doktor Uğur Şahin tarafından bir iyi bir de kötü haber geldi.

Koronavirüs aşısını bulan ve üretimine geçen Bionterch firmasının CEO'su olan Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Şahin, aşı çalışmaları sayesinde insan sağlığının ileriki dönemlerde normal hayatına dönebileceğini belirterek, Mart ayında bir rahatlama olacağını müjdeledi. Ancak Şahin, açıklamasının devamında bu kışın zor geçeceğini de ifade etti.

YÜZDE 90 ETKİLİ

Dünyayı sevindiren koronavirüs aşısında müjde gelmişti. Dr. Şahin ve eşi yüzde 90 başarılı olan koronavirüs aşısını bulmuştu. Aşının 2021 yılının ilk 3 ay içerisinde olabileceğini belirten Şahin, bu kışın zor geçeceğini söyledi.

EN ERKEN ARALIK ORTASINDA BAŞLAYABİLİR

Aşının gelmiş olduğu son noktaya ilgili önemli açıklamada bulunan Dr, "Dünya çapında gerekli izinleri veren kurumlarla iletişim halindeyiz. Avrupa İlaç Kurumu'yla ABD İlaç ve Gıda Dairesi'nin yanı sıra Kanadalı, İngiliz, Çinli ve Japon yetkililerle görüşmeler yürütüyoruz. Ön ya da koşullu onay ABD veya Avrupa'dan gelebilir. Aşı dağıtımı en erken Aralık ortasından başlayabilir ama bu Aralık ayında işlerin hızlı bir şekilde değişeceği anlamına gelmiyor" dedi.

NORMAL YAŞAM 2021 ORTALARINDA

Aşı çalışmalarının sonunda artık 2021 yılının sonlarında doğru normal yaşama dönülebileceğini belirten Şahin, kışın çok zor olacağını vurguladı. Salgın ilk olarak kötüye gideceğini söyleyerek, vatandaşları önceden uyaran Prof. Dr. Şahin, gelecek yılın ortalarında tüm aşıların kullanılmasıyla belki normal yaşantıya dönülebileceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.