Kreşler kapanıyor mu? Anaokulu ve kreşler ne zaman açılacak? Özel ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kreşlerde son durum

Kreşler kapanıyor mu? Anaokulu ve kreşler ne zaman açılacak? Özel ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kreşlerde son durum

Koronavirüs salgınında özellikle son 1 ay içerisinde artışa geçen koronavirüs salgını ne yazık ki, eski kısıtlamaları yeniden gündeme getirdi. 16 Kasım Pazartesi günü bir haftalık ara tatile çıkan, ancak Kabine toplantı sonrasında alınan kararla birlikte okulların uzatılması kararı öğrencilerden çok velileri yakından ilgilendiriyor. Pandemi döneminde anaokuluna ve kreşe giden çocuklarını bırakmakta ve bakacak yer bulmakta zorluk çeken veliler anaokulu ve kreşlerin ne zaman açılacağını merak ediyor. Bu kapsa

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan ve aralarında okulların da bulunduğu çeşitli alanlarda alınan kararlar sonrasında gözler okullar için Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrilmişti. Konuyla ilgili beklenen açıklama yapıldı. Peki, özel ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kreşlerde son durum ne? Kreşler kapanıyor mu? Kreşler ne zaman açılacak?

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bakanlığa bağlı olan tüm okul öncesi kurumların, kreşlerin kapalı olacağı "Bakanlığımıza bağlı tüm okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda olacaklar" şeklinde ifade edildi.

ÖZEL KREŞ, ÇOCUK KULÜPLERİ VE GÜNDÜZ BAKIM EVLERİ KAPALI OLACAK MI?

Yapılan açıklamada bakanlığa bağlı olan bütün okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul, liseler, meslek liseleri, özel öğretim okulları ve sınıfları uzaktan eğitimle derslerine devam edecek.

Aynı zamanda kreşler, dershaneler ve özel eğitim kurumları da uzaktan eğitim yapmaya devam edecek. Kurslarda eğitim uzaktan - online olacak.

Öğrencilerin yararlanacağı TRT EBA haftalık ders programları velilerin cep telefonlarına SMS olarak gönderileceği belirtildi.

Öğrenciler 4 Ocak Pazartesi tarihine kadar eğitimlerine online olarak uzaktan devam edecek. 2. dönem ile ilgili eğitim kararının salgının o dönemdeki gidişatına göre verilebileceği öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.