Küba kanser aşısı için Türkiye - Küba arasında çalışma yapılacak! Sağlık Bakanlığı kanser aşısı için kritik adımı attı...

Sağlık Bakanlığı, Küba Kanser aşısı için çalışmalara başladı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Türkiye ve Küba arasında kanser aşısı ve kanser ilaçları üzerine çalışma grubu kurulacak. Küba'dan bir heyet bu hafta ülkemize gelecek.

GÜNDEM 27.05.2019, 10:00 27.05.2019, 12:26
Küba kanser aşısı için Türkiye - Küba arasında çalışma yapılacak! Sağlık Bakanlığı kanser aşısı için kritik adımı attı...

Küba kanser aşısı için gerekli çalışmalar başlatılıyor. Milyonlarca kanser hastası için bir umut beklenen aşı için Sağlık Bakanlığı tarafından önemli bir adım atıldı. Kanser aşısı konusunda dünya lideri olan Küba ile aşı ve ilaç konusunda çalışma grubu kurulacak.

Çalışma grubu kurulacak

Sağlık Bakanlığı, Küba ile aşı, kanser aşısı ve ilaçları konusunda çalışma grubu kurma kararı alındığını bildirdi.

Küba'dan heyet bu hafta geliyor

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Uluslararası işbirliğimizi artırıyoruz. Küba ile aşı, kanser aşısı ve ilaçları konusunda çalışma grubu kurma kararı alındı. Küba'dan bir heyet bu hafta ülkemize geliyor'' denildi.

Küba kanser aşısı nedir?
Küba aşısı, immünoterapötik bir ajan. Racotumomab 3. ve 4. “küçük hücreli dışı” akciğer kanserinde etkili oluyor. Küçük hücreli dışı akciğer kanseri, akciğer kanserlerinin yüzde 80-85 gibi büyük bir oranını oluşturuyor.

Yorumlar (0)