Kullanıcılar Dikkat: WhatsApp Üzerinden Para Transferi Yapılabilecek

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına yeni bir özellik sunacak. Buna göre WhatsApp üzerinden kullanıcılar birbirlerine para transfer yapabilecek. Bu özellik üzerinde çalışılmaya başlandı.

GÜNDEM 21.08.2019, 11:23
Kullanıcılar Dikkat: WhatsApp Üzerinden Para Transferi Yapılabilecek

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp platforma yeni bir özellik entegre etmeye hazırlanıyor. Buna göre WhatsApp hazırladığı yeni özelliği ile gündeme geldi.

WHATSAPP ÜZERİNDEN PARA GÖNDERME ÖZELLİĞİ

CNBC'nin şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre çok önemli bir özellik uygulamaya entegre edilecek. Konu ile ilgili olarak WhatsApp ile yakında kullanıcılar kendi aralarında para transferi yapabilecek.

Ayrıca söz konusu habere göre WhatsApp dijital cüzdan DANA ve fintech firması OVO ile görüşmelere başladı. WhatsApp'ın bu özelliği ilk olarak Endonezya'da kullanıma sunmayı planladığı ifade edildi.

Ayrıca bunun Facebook için yeni bir özellik olmadığı belirtildi. Facebook tarafından Messenger üzerinden para transferi hizmetini kullanıma sunmuştu. Bu özellik ABD'de kullanılıyor.

Yorumlar (0)