Kültür Bakanlığından Önemli Çalışma: 300 Z Kütüphane Kurulacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, valilikler, mahalli idareler, bölge kalkınma idareleri tarafından bir çalışma başlatıldı. Bu çalışma kapsamında Türkiye genelinde okuma alışkanlığını arttırmak için kütüphaneler kuruluyor.

Kültür Bakanlığından Önemli Çalışma: 300 Z Kütüphane Kurulacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan çalışma kapsamında Türkiye'de okuma alışkanlığının mevcut durumunu tespit etmek üzere Okuma Kültürü Haritası çıkarılacak.

KÜTÜPHANELER KURULACAK

Bu çalışmalar kapsamında bu yıl sonuna kadar ilköğretim okullarında 300 Z-Kütüphane kurulacak. Kurulacak olan bu kütüphanelerde okuma kültürünün geliştirilmesi için kitapların yanı sıra, bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zeka oyunlarına kadar birçok materyal bulunacak.

Yenişafak Gazetesi Nur Banu Aras'ın aktardıklarına göre Z kütüphanelerde çocuk edebiyatı, güncel kitaplar, satranç masaları, tangram, yapbozlar, zeka geliştirici oyuncak, öğrenme oyunları, CD, DVD ve bilgisayar oyunları ve filmler de yer alacak.

ÇOCUK KÜTÜPHANELERİ ÖNCELİKLİ OLACAK

Kütüphaneler kurulurken çocuk kütüphaneleri öncelikli olacak. Bunun yanı sıra 20 halk kütüphanesinin de rehabilitasyonu yapılacak. Belirlenen kütüphanelerin onarım ve restorasyon projeleri kullanıcı dostu tasarımlarla hazırlanacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE