Kurban Bağış Kampanyasına Yoğun İlgi !

Türk Kızılayı, bu yıl yapılan kurban bağışlarına ilişkin sayısal verileri açıkladı ve kurban bağış kampanyasına yoğun bir ilgi olduğunu söyledi.

GÜNDEM 06.09.2016, 16:18 06.09.2016, 16:28
Kurban Bağış Kampanyasına Yoğun İlgi !
Kurban Bayramı'nın yaklaşması akabinde kurban bağış kampanyaları da başladı. Birbirinden farklı birçok kurum ve vakıf kurban bağış kampanyaları başlattı. Türk Kızılayı da kurban bağış kampanyası başlatan kurumlardan bir tanesi.

Kızılay, her sene olduğu gibi bu sene de hem yurt içinde hem de yurt dışında kurban bağış kampanyaları düzenledi. Türk Kızılayı'na bu yıl kurban bağış kampanyası için talebin çok fazla olduğu açıklandı.

Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada: "50 ile 60 bin arasında kurban kesmeyi hedefliyoruz. Her konuda altyapımız hazır. Uluslararası ortaklarımızla Ortadoğu, Afrika, Asya ve Balkanlar'da olmak üzere 30 ayrı ülkede kesimler gerçekleştireceğiz.Şu ana kadar 40 binin üzerinde bağış yapıldı ancak son günlerde bağış sayısının daha da artmasını bekliyoruz. Beklentimiz 52 bin hisse hedefinin geçileceği yönünde." dedi.

Kurban bağışı yapacak vatandaşların, bağışlarını son güne bırakmadan biran evvel yapmaları gerektiğini de söyledi.

Devlet ileri gelenlerinin de Kızılay'a bağış yaptığını söyleyen Güllüoğlu kendilerine teşekkür etti.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)