Kurban Bayramı'nda Trafik Kazalarının Bilançosu Çok Ağır Oldu

Kurban Bayramı'nın üçüncü tatilin ise yedinci gününde yine çok sayıda trafik kazası yaşandı. Tatil boyunca yaşanan trafik kazaları ve bu kazalarda hayatını kaybedenler ile yaralanan vatandaşların sayısı inanılmaz rakamlara ulaştı. Kurban Bayramı trafik kazalarının bilançosunu haberimizde detaylı bir şekilde aktarıyoruz.

GÜNDEM 23.08.2018, 22:20
Kurban Bayramı'nda Trafik Kazalarının Bilançosu Çok Ağır Oldu

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması dolayısıyla büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar memleketlerine ya da tatil yörelerine akın ettiler. 

Uzun bayram tatili nedeniyle yollara düşen bu vatandaşlar ise çok sayıda trafik kazası geçirdiler. Çok acı bir sonucun oluştuğu bu kazalarda ise 103 vatandaşımız hayatını kaybetti. Meydana gelen kazalarda ayrıca 624 vatandaşımız ise çeşitli yerlerinden yaralandılar. 

KURBAN BAYRAMI'NDA 103 KİŞİ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Yurt genelinde bayram tatilinin altıncı günü sonunda onlarca trafik kazası yaşandı. Bayramı memleketlerinde geçirmek isteyenler ile tatil yörelerine giden vatandaşların yaşamış oldukları bu kazalar sonucu ise 103 kişi hayatını kaybetti. Altı gün sonunda yaşanan bu trafik kazalarının ardından ise toplam 624 vatandaş yaralandı. Böylece, 17 Ağustos Cuma günü mesai bitiminden Kurban Bayramı tatilinin altıncı günü akşam saatlerine kadar yurt genelinde şehirler arası ve şehir içi yollar ile kırsal yerleşim birimlerinde meydana gelen trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 103’e, yaralananların sayısı 623’e yükselmiş oldu. 

Ayrıca bayram tatilinin altıncı gününde Adana, Uşak, Ordu, Malatya, Kırıkkale, Aydın, İstanbul, Zonguldak, Denizli, Konya, Karaman, Aksaray ve Sivas’ta trafik kazaları yaşandı. Bu trafik kazalarında ise toplam 7 kişi hayatını kaybetti. Bu şehirlerde meydana gelen kazalarda ise 88 kişi yaralandı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)