Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olacak Mı?

Yaklaşan Kurban Bayramı için Türkiye genelinde tüm hazırlıklar devam ediyor. Kurban Bayramı için otobüs firmalarına ek sefer izni düzenlemesi gündeme geldi. Peki Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

GÜNDEM 22.07.2019, 08:49
Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olacak Mı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce Kurban Bayramı için otobüs firmalarına ek sefer izni verildi. Ek sefer izninin verilmesi ile Kurban Bayramı tatil takvimi yeniden gündeme geldi.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Ramazan Bayramında 9 günlük tatil fırsatı yakalayan vatandaşlar Kurban Bayramında da 9 günlük tatil olmasını talep ediyor.

15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma’nın idari izin ilan edilmesi halinde Kurban Bayramı tatili 9 gün olmuş olacak. Ancak tatilin kaç gün olacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kurban Bayramı tatiline ilişkin herhangi bir açıklama yapıldığında okuyucularımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce Kurban Bayramı tatili süresince yapılacak ek seferlere ilişkin genelge hazırlandı. Genelgede, Kurban Bayramı tatili süresince yolcu potansiyelinin önemli ölçüde artmasının beklendiği belirtilerek, vatandaşların şehirler arası seyahat talebinin mevcut tarifeli yolcu taşıması yapan otobüslerin kapasitesiyle karşılanmasının zor olacağı ifade edildi.

Yorumlar (1)
SEDAT 4 hafta önce
696 KHK LI İŞÇİLERE 12 MİLYON EMEKLİ VE 3 MİLYON ÇALIŞAN MEMURUN ALDIĞI ENFLASYON FARKLARI GERİYE DÖNÜK OLARAK ÖDENMELİDİR.. 2021'E KADAR YÜZDE 4 ZAM NEDİR ???

696 KHK LI İŞÇİLER OLARAK BİZLERDE DEVLETİMİZE FAZLASIYLA HİZMET EDİYORUZ..
HAKKIMIZ OLAN ENFLASYON FARKLARIMIZI İSTİYORUZ... ENFLASYONA EZİLDİK..

İŞÇİLERİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYEĞİZ DİYEN YETKİLİLERİMİZDEN ARTIK ADIM BEKLİYORUZ..