Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Türkiye genelinde bayram hazırlıklı devam ederken planlarını yapmak isteyen vatandaşlar bayram tatilinin kaç gün olacağını araştırıyorlar. Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

GÜNDEM 17.07.2019, 10:44
Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Kurban Bayramını fırsat bilerek tatil planı yapmak isteyen vatandaşlar bayram tatilinin kaç gün olacağını sorguluyorlar. Vatandaşlar tatil için yapılacak olan resmi açıklamaya kitlenmiş durumda.

Uçak, otobüs bileti ve otel rezarvasyonunu bu bilgiler doğrultusunda gerçekleştirmeyi düşünenler, Ramazan Bayramı'nda olduğunu gibi Kurban Bayramında da 9 gün tatil olup olmayacağını araştırıyorlar.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 yılı dini günler takvimi açıklanmıştı. Bu takvime göre 10 Ağustos Cumartesi günü arefe ile başlayacak olan Kurban Bayramı, 11 Ağustos Pazar günü 1. gün, 12 Ağustos Salı günü 2. gün, 13 Ağustos Çarşamba günü 3. gün ve 14 Ağustos Çarşamba günü 4. gün ile sona erecek.

Bu yıl Ramazan Bayramı tatili için Cumhurbaşkanlığı Kararı yayımlandı ve bu karar ile tatil 9 gün olarak açıklandı. 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma’nın idari izin ilan edilmesi dahilinde Kurban Bayramı tatili de 9 gün olacak.

Ancak konu ile ilgili olarka hükümetten resmi bir açıklama yapılmadı. 

Bu bağlamda tatilin kaç gün olacağı hakkında bir açıklama yapıldığında vatandaşları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (0)