Kurban Bayramı Tatili Uzatıldı Mı? ATO'dan Kurban Bayramı Tatili Hakkında Açıklama

2019 Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp, uzatılmayacağı merak ediliyor. Milyonlarca çalışan Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasını talep ediyor. ATO'dan yapılan son açıklamada ise kurban bayramı tatilinin uzatılmaması yönünde açıklama geldi. İşte detaylar.

GÜNDEM 19.07.2019, 22:41
Kurban Bayramı Tatili Uzatıldı Mı? ATO'dan Kurban Bayramı Tatili Hakkında Açıklama

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'dan Kurban Bayramı tatilinin uzatılmamasını talep etti ve uzun süreli tatillerin üretim ve ticaret açısından kesintiye uğradığını ifade etti.

Milyonlarca kişinin gözü kulağı Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp, uzatılmayacağı konusunda resmi açıklamada. 

ATO Başkanı Baran yaptığı açıklamasında talepte bulundu ve tatilin uzatılmamasını istediği açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Turizm sektörü zaten hareketli olduğu için bu bayramda tatili uzatmayarak ekonominin diğer alanlarına odaklanalım, üretim ve ihracatı artırmak için çalışalım." dedi.

Baran yaptığı açıklamasında uzun bayram tatillerinin turizm bölgelerinde ekonomi açısından hareketliliği artırdığını ancak kentler genelinde üretim ve ticaretin kesintiye uğradığını vurguladığı açıklamasında;

"Turizm bizim bacasız sanayimiz. Turist sayısının ve turizm gelirlerinin artması bizi gerçekten mutlu ediyor. Bu yıl yabancı turist sayısında da artış var, turizm bölgelerindeki doluluk oranları da üst seviyelerde.

Yaklaşan Kurban Bayramı'nın zamanı turizm sezonuna denk geliyor. Turizm sektörü zaten hareketli olduğu için bu bayramda tatili uzatmayarak ekonominin diğer alanlarına odaklanalım. Üretim ve ihracatı artırmak için çalışalım." dedi.

Yorumlar (2)
Erdoğan 4 hafta önce
Bence tatil edilmesi gerek iki günde üretim ve ihracat artıcak'
açıklaması biraz anlamsız geldi.
Mahmut kocbay 1 hafta önce
Ankara ticaret odasinin baska isi gucu yokta hukumet sozculugune mi soyundu ne gunlere kaldik bir Allahin kuluda cikip adam akilli iki kelime soyleyemiyor