Kurban Bayramının Acı Bilançosu Belli Oldu: 24 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılarak Kurban Bayramı tatilinin bilançosu belirtildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre tatilin ilk 2 gününde 24 kişi hayatını kaybetti.

GÜNDEM 11.08.2019, 16:23
Kurban Bayramının Acı Bilançosu Belli Oldu: 24 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanlığı tarafından 9-10 Ağustos'ta trafik kazalarının bilançosu belirtildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada söz konusu trafik kazalarında 24 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

ÇEŞİTLİ TEDBİRLER ALINDI

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Kurban Bayramı'nda vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak, başta otobüs kazaları ile kaza noktalarında can kayıplarını önlemek ve kara yolu trafik akışını sağlamak amacıyla çeşitli tedbirler alındığı ifade edildi.

Buna göre 9-15 Ağustos'ta içişleri bakan yardımcıları, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, emniyet genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarının trafik denetimlerine katılması planlandı.

Bayram boyunca trafiğin yoğunlaşacağı merkezler olmak üzere tüm güzergahlarda trafik tedbirleri alındı. Bu bağlamda 116 bin 236 trafik personeli, otobüslerde yolcu olarak denetim yapmak üzere görevlendirilen 560 personel, tedbirleri gözden geçirmek ve yerinde denetlemek için görevlendirilen 56 polis başmüfettişi-jandarma müfettişi ile 24 saat esasına göre tedbir alındı.

Çocukların aileleri üzerindeki yaptırım etkisi kullanılarak, farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan "Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" ve "Hayatı Korumak İçin Kemerin Ses Getirsin" kampanyaları ile tedbirler desteklendi.

Yorumlar (0)