02 Nisan 2018 Pazartesi 16:45
Kuvvet Komutanlıkları ile Genelkurmay Başkanlığı Taşerona Kadro Sınav Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Kuvvet Komutanlıkları ile Genelkurmay Başkanlığı taşerona kadro sınav sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 696 Sayılı KHK Kapsamında Milli Savunma Bakanlığı (Kuvvet Komutanlıkları Dâhil) İle Genelkurmay Başkanlığı Teşkilatında Personel Çalıştırmasına Dayalı Hizmet Alımı Yöntemiyle Çalıştırılan Personelinin Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Başvuruları Uygun Görülen Çalışanlarımıza Yönelik Yapılan Sınav’a Ait Sonuçların açıklandığı ifade edildi.

Bu bağlamda Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. İşte yayımlanan duyurunun detayları:

TAŞERONA KADRO SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalıştırılmakta olan taşeron işçilerinin, 24/12/2017 tarih ve 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 127’nci maddesiyle 27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye eklenen geçici 23’üncü madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin başvurular incelenmiş ve MSB Teşkilatında (Kuvvet Komutanlıkları Dâhil) personel çalıştırmasına dayalı hizmet alımı personelinin sürekli işçi kadrolarına geçiş sınavı sonuçlanmıştır. Sınavda başarılı olanların kadroya geçişleri 02 Nisan 2018 tarihi itibariyle onaylanmıştır. Ancak arşiv araştırması işlemleri devam etmekte olup bazı işçilerin arşiv araştırması sonuçlanmamıştır.

Arşiv araştırması 02 Nisan 2018 tarihine kadar sonuçlanmayan işçilerle ilgili olarak Devlet Personel Başkanlığının 30 Mart 2018 tarihli, Sayı: 31292642-45-00-E-2251 sayılı ve “Arşiv Araştırması” konulu görüşü yayımlanmıştır. Anılan görüşte,  bu işçilerin 02 Nisan 2018 tarihinde kadroya geçirilmesi, müteakiben arşiv araştırması olumsuz sonuçlananların iş akitlerinin feshedilmesi gerektiği belirtilmiştir.
Arşiv araştırması devam ederken kadroya geçirilmesi onaylanan işçilerden arşiv araştırması olumsuz sonuçlananların iş sözleşmelerinin, Devlet Personel Başkanlığının görüşü doğrultusunda, 375 sayılı KHK’nın geçici 23’üncü maddesi 12’nci fıkrası gereğince tazminatsız olarak feshedilecektir. Bu durumda olan işçilerin isimleri hizasında gerekli tebligat yapılmıştır.

1 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan usul ve esasların 10 uncu maddesinde belirtilen "İnceleme neticesinde şartları taşıdığı ve taşımadığı tespit edilenlerin isimleri, çalıştıkları teşkilat ve/veya birimin de belirtilmesi suretiyle müracaat ettikleri birimlerce/idarece ilan (internet veya kurumca belirlenecek şekilde) edilir ve bunlar yükleniciye bildirilir. Bu şekilde yapılan ilan tebliğ yerine geçer. Başvuru sahiplerine ayrıca tebligat yapılmaz." hükmü uyarınca ilgili kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Son Güncelleme: 12.02.2019 08:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.