Kuzey Irak'a Büyük Hava Harekatı

Irak'ın kuzeyinde teröristlerin üs olarak kullandığı Karacak bölgesine geniş kapsamlı bir hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında birçok hedef imha edilirken büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan Karacak'a yönelik hava harekatında teröristlere ait tesislerin hedef alındığı ifade edildi.

GÜNDEM 19.07.2019, 10:39
Kuzey Irak'a Büyük Hava Harekatı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyine teröristlerin üs olarak kullandığı Karacak bölgesine dün gece geniş kapsamlı bir hava harekatı düzenlendi.

Gerçekleştirilen hava harekatında büyük oranda yerli ve milli mühimmat ile İHA'lar kullanıldı. Bu harekatta teröristlere ait tesislerin hedef alındığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak Bakanlıktan bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Pençe Harekatı ile komandolar teröristlerin inlerine girmeyi sürdürürken, hava harekatlarıyla da sınır ötesindeki terör hedeflerinin tek tek vurulmaya devam ettiği ifade edildi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Bu bağlamda Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla halihazırda devam etmekte olan Pençe Harekatı ile koordineli olarak, uluslararası hukuktan doğan haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Karacak bölgesine dün gece geniş kapsamlı bir hava harekatı icra edilmiştir" ifadesine yer verilen açıklamada, harekatla teröristlere ait silah mevzii, barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan çok sayıda hedefin imha edildiği bildirildi.

Harekatta büyük oranda yerli ve milli mühimmat ile İHA'ların kullanıldığı bilgisine yer verilen açıklamada, "Harekatta, sadece teröristlere ait tesisler hedef alınmış, sivil halkın zarar görmemesi için azami gayret sarf edilmiştir. Terörle mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan azim ve kararlılıkla devam edecek, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır."

Yorumlar (0)