Kuzey Irak ve Bitlis'ten Acı Haber: Şehitlerimiz ve Yaralılarımız Var

Bitlis'in Bölükyazı köyü yakınlarında askeri araca PKK'lı teröristlerce roketli sadırı düzenlendi. Meydana gelen saldırıda 1 binbaşı şehit oldu, 1 güvenlik korucusu ile araç sürücüsü yaralandı. Bunun yanı sıra MSB tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada teröristler ile çıkan çatışmada 1 askerimizin şehit olduğu 6 askerimizin de yaralandığı belirtildi.

GÜNDEM 19.07.2019, 16:25 19.07.2019, 16:27
Kuzey Irak ve Bitlis'ten Acı Haber: Şehitlerimiz ve Yaralılarımız Var

Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde PKK'lı teröristlerle çatışmaya girildi. Söz konusu çatışmada Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal (26) şehit oldu. Şehidimizin acı haberi Konya'nın Çeltik ilçesindeki ailesine ulaştı.

ŞEHİDİMİZ VAR 

Çeltik Kaymakamı Osman Sak ve beraberindeki Belediye Başkanı Ali Meşe ile askeri yetkililer, Kaşören Mahallesi'ndeki İsmail ve Fatma Ünal çiftine oğullarını şehadetini bildirdiler.

Şehit Ünal'ın bekar olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra şehidimizin cenazesi yarın öğle namazına müteakip Kaşören Mahallesi'nde toprağa verilecek.

Konu ile ilgili olarak Konya Valiliğinden bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal'ın Pençe Harekatı kapsamında Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olduğu belirtilerek, şehide Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı dileğinde bulunuldu. 

Kuzey Irak'taki çatışma hakkında Milli Savunma Bakanlığı tarafından da bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 1 askerimizin şehit 6 askerimizin yaralı olduğu belirtildi. 

BİTLİS'TEN DE ŞEHİT HABERİ GELDİ

Bitlis Merkez İlçe Jandarma Komutanı Zafer Akkuş’un makam aracına teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda Binbaşı Akkuş ile yanında bulunun şoförü ve koruması yaralandı. Meydana gelen saldırıda ağır yaralanan Binbaşı Akkuş kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Yorumlar (0)