KYK Burs Borçları Silinecek Mi? 2019 KYK Borç Affında Son Durum!

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerden hemen önce en çok konuşulan konular arasında yer alan "Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve KYK borçları" hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Peki KYK Burs Borçları Silinecek Mi?

GÜNDEM 13.02.2019, 00:00
KYK Burs Borçları Silinecek Mi? 2019 KYK Borç Affında Son Durum!

31 Mart Yerel Seçimlerine iki ay kala kamuoyunun nabzını ölçen anket çalışmaları arttı.

Milli Gazetenin haberine göre halkın tepkisini ortaya koyan anketleri inceleyen iktidar partisi AK Parti, yeni hamlelere hazırlanıyor. Anketlerde kararsız kesimin artması ve AK Parti’nin oy oranında büyük düşüşü gören iktidar, daha önce kürsüden karşı çıktığı birçok konuyu gündemine almayı planlıyor. İktidarın önümüzdeki günlerde bir numaralı konusunun Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olacağı belirtiliyor.

EYT MECLİS GÜNDEMİNE GELİYOR

Son yapılan anketlerde oy kaybının arttığını gören iktidar partisi AK Parti, EYT kozunu kullanarak emeklilikte yaşa takılanlara yeni vaatlerde bulunmayı planlıyor. Konuyla ilgili çalışma yürüten iktidarın, önümüzdeki günlerde EYT meselesini Meclis gündemine getireceği ifade ediliyor.

ANKETLERDE OY KAYBI FAZLA

Genç nesilden oy almakta zorlanan AK Parti, yaptığı son anketlerde oy kaybını önlemek amacıyla ‘Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kredisi’ni gündemine almaya hazırlanıyor. KYK borcu olan öğrencilerin borcunun yapılandırılması ya da silinmesi konusunu önümüzdeki günlerde Meclis gündemine getireceği ifade ediliyor. AK Parti, bu yöntemle anketlerde oluşan oy kaybını önlemeyi hedefliyor.

Yorumlar (3)
Ahmet hasim 9 ay önce
Kyk borçlari silinsin
Gizem Nur Yıldırım 8 ay önce
Kyk borçları silinsin
Xcx.mm 9 ay önce
Silinse iyi olur.