KYK Burs Borçları Silinecek Mi? KYK Borçlarında Son Durum... Öğrenim Kredisi Borcu

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerden hemen önce en çok konuşulan konular arasında yer alan "Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve KYK borçları" hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Peki KYK Burs Borçları Silinecek Mi?

KYK Burs Borçları Silinecek Mi? KYK Borçlarında Son Durum... Öğrenim Kredisi Borcu

31 Mart Yerel Seçimlerine iki ay kala kamuoyunun nabzını ölçen anket çalışmaları arttı.

Milli Gazetenin haberine göre halkın tepkisini ortaya koyan anketleri inceleyen iktidar partisi AK Parti, yeni hamlelere hazırlanıyor. Anketlerde kararsız kesimin artması ve AK Parti’nin oy oranında büyük düşüşü gören iktidar, daha önce kürsüden karşı çıktığı birçok konuyu gündemine almayı planlıyor. İktidarın önümüzdeki günlerde bir numaralı konusunun Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olacağı belirtiliyor.

EYT MECLİS GÜNDEMİNE GELİYOR

Son yapılan anketlerde oy kaybının arttığını gören iktidar partisi AK Parti, EYT kozunu kullanarak emeklilikte yaşa takılanlara yeni vaatlerde bulunmayı planlıyor. Konuyla ilgili çalışma yürüten iktidarın, önümüzdeki günlerde EYT meselesini Meclis gündemine getireceği ifade ediliyor.

ANKETLERDE OY KAYBI FAZLA

Genç nesilden oy almakta zorlanan AK Parti, yaptığı son anketlerde oy kaybını önlemek amacıyla ‘Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kredisi’ni gündemine almaya hazırlanıyor. KYK borcu olan öğrencilerin borcunun yapılandırılması ya da silinmesi konusunu önümüzdeki günlerde Meclis gündemine getireceği ifade ediliyor. AK Parti, bu yöntemle anketlerde oluşan oy kaybını önlemeyi hedefliyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Excellent
Excellent - 4 ay Önce

İnşAllah silinir bir nebzede olsa nefes alırız

Hayrettin
Hayrettin - 4 ay Önce

Silinse çok güzel olur.Farzedinki devletimiz biz gençlere bir kereye mahsus bir maaş verdi.Allah devletimize zeval vermesin inşAllah.

Zübeyde
Zübeyde - 4 ay Önce

Hangi parti KYK borcunu kapatırsa oyumuz onaaaa

Ömer
Ömer - 4 ay Önce

Kyk borçları odendigi takdirde butun oğrencilerin oyunu alır ve asla dusmez çevremde oy vermeyen yuzlerce kişi silinirse hic oy vermedim ama veririm diyor

Acil
Acil - 4 ay Önce

Acilen kyk borçlarının silinmesi gerekiyor. Tek maaş üç çocuk üniversitede okutmak ardından da

Ali
Ali - 4 ay Önce

KYK borcum kapanirsa oyum u veririm

Evin
Evin - 4 ay Önce

Borcum silinirse açık oy kullanacam yeterki bu borç silinsn

Uğur
Uğur - 4 ay Önce

Bence de Silinmeli silinirse oyumuz var