KYK Yurt Başvuruları Sona Eriyor ! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt başvuru kılavuzuna göre başvurular sona eriyor. Peki yurt başvuruları nasıl yapılacak? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 09.09.2018, 22:30 30.01.2019, 20:33
KYK Yurt Başvuruları Sona Eriyor ! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK tarafından geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmış ve yurt başvurularının 3 Eylül 2018 tarihinde başladığı ifade edildi.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR

Konu ile ilgili olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt başvuruları 10 Eylül 2018 tarihinde sona erecektir. Peki başvurular nasıl yapılacak? Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

3 Eylül 2018 tarihinde başlayan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacak ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59’da sona erecektir. 

Öğrencilerin öğrenim bilgileri, YÖK’ün bilgi sistemi üzerinden alınacağı ve hatalı öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu kapsamda öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmesinin önem taşıdığı ifade edildi.

Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrenciler, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirebilecek, bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan e-Devlet üzerinden gerçekleştireceklerdir.

Yorumlar (0)