KYK Yurt Başvuruları Sona Eriyor! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

KYK yurt başvuruları için verilen süre bugün sona eriyor. Yurt başvurularında bulunan öğrenciler yurt başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladılar. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar.

GÜNDEM 10.09.2018, 14:28 30.01.2019, 20:31
KYK Yurt Başvuruları Sona Eriyor! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

KYK yurt başvurularının 10 Eylül 2018 tarihinde (bugün) saat 23:59'da sona ereceği belirtildi. Öğrenciler okuyacakları şehirlerde barınma ihtiyaçlarını gidermek için yurt başvurusunda bulundular.

Yurt başvurusu yapan öğrenciler KYK sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorgulmaya başladılar. Bizlerde bu konuyla alakalı olarak merak edilen tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Bugün sona erecek olan KYK Yurt başvurularının ne zaman sonuçlanacağı araştırılmaya başlanmış durumda. Geçtiğimiz başvuru dönemlerinde sonuçlar Eylül ayı içerisinde açıklananan sonuçları aynı şekilde bu sene için de yine Eylül ayı içerisinde KYK başvuru sonuçları açıklanması bekleniyor.

KYK YURT BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

KYK yurt başvurusu yapmak için TC kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girebilirsiniz.

Eğer e-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT’den edinebilirsiniz. e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra KYK yurt başvuru işlemini gerçekleştirmek için 9 aşamalı işlemi tamamlamak gerekiyor.

Öğrencilerin kimlik bilgileri, öğrenim bilgileri, adres bilgileri, özel durum bilgileri, aile bilgilerini sisteme girmesi gerekiyor.

Yorumlar (0)