KYK Yurtlarının Kapasitesi Belli Oldu ! Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamalarında KYK yurtlarının kapasitesini belirtti. Bakan Kasapoğlu açıklamalarında 2002 yılında yaklaşık 180 bin yurt kapasitesi olduğunu şu an ise 700 bine yakın yurt kapasitesi olduğunu vurguladı.

GÜNDEM 29.08.2019, 15:10
KYK Yurtlarının Kapasitesi Belli Oldu ! Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu yurtlarda 700 bin öğrencinin bulunduğunu belirtti ve "Amacımız, yurtlarımızın kalitesini, güvenliğini ve huzur ortamını her geçen gün artırmak." dedi.

Konu ile ilgili olarak Bakan Kasapoğlu açıklamalarını Vezneciler'deki Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Kız Öğrenci Yurdunda yaptı. Bakan Kasapoğlu açıklamalarında amaçlarının yurtların kalitesini, güvenliğini ve huzur ortamını her geçen gün arttırmak olduğunu vurguladı.

BAKAN KASAPOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Bakan Kasapoğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

"Her şey gençler için. Gençler yarınları şekillendirecek ve bu ülkede söz sahibi olacak. Ülkemizin dört bir yanında 750'ye yakın yurdumuz var. Yurtlarda kalan 700 bine yakın öğrencimiz var. Artan yurt kapasitesiyle sayımız da her geçen gün artmakta. Bizim amacımız yurtlarımızın kalitesini, güvenliğini ve huzur ortamını her geçen gün artırmak. Bunu sağladığımıza da inanıyoruz."

Açıklamalarında Bakanlık olarak gençlerin huzuruna, mutluluğuna ve yarınlara bakışına çok önem verdiklerini belirten Mehmet Muharrem Kasapoğlu şu değerlendirmelerde bulundu:

"Öğrencilerimizin bize söyledikleri, ailelerinden duyduklarımız bizleri mutlu ediyor. Gençlerimiz, yurtlarımızı o kadar çok seviyor ki açıkçası yaz tatillerinde bile yurtlarımızda kalmak isteyen gençlerimiz var. Bu anlamda geldiğimiz nokta gerek kapasite gerekse de yurtların güvenliği, temizliği ve ortamı açısından mutluluk verici."

Yorumlar (0)