Limiti Doldurmayan Suriyeli Çocuklara Hortumla Dayak Atılıyor

Ailelerinden kiralanarak dilendirmek için İstanbul'a getirilen çocuklara işkence yapılıyor.

Limiti Doldurmayan Suriyeli Çocuklara Hortumla Dayak Atılıyor

Suriyeli ailelerin çocukları kiralanarak dilendiriliyor. 

Ailelerinden kiralanarak İstanbul'da dilendirilen çocuklar günlük 100 TL'nin altında getirdiklerinde bayılana kadar dayak yiyorlar. 

Daha Önce 36 Çocuk Kurtarılmıştı

Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, daha önce Halep'teki aileleri tarafından dilenci çetelerine kiralanan Suriyeli 36 çocuğu kurtarmıştı. Polisin yapmış olduğu tespitlere göre çete, çocuklara sokakta su ve mendil sattıracaklarını söyleyerek ailelerinden kiraladı.

Kiralanan çocuklar İstanbul'a getirilerek sokakta dilendirildi. Günlük 100 TL limit verilen çocuklar, limiti dolduramadığı taktirde, hortumla dövülerek aç bırakıldı.

Alçılı Ayağıyla Dilendirdiler

Aç kalan çocuklara yardım edenler de aynı akıbeti yaşadı. Bir çocuğa trafikte dilenirken araç çarptı ve ayağı kırıldı. Hastanede ayağı alçıya alınan çocuğu çete hastaneden kaçırdı.

Ayağı alçıya alınan çocuk dilenmeye devam etti. Çocuklar yaşadıkları bu korkunç işkenceleri pedagog eşliğinde verdikleri ifadelerinde anlattı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE