Mahir Ünal'dan Suriye'nin Vurulması Hakkında Önemli Açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye harekatı hakkında bir açıklama yaptı. Mahir Ünal yaptığı açıklamalarında operasyondan önce Türkiye'ye bilgi verildiğini ifade etti. Mahir Ünal'ın konu ile ilgili açıklamalarının detayları haberimizde...

GÜNDEM 14.04.2018, 11:47 12.02.2019, 15:40
Mahir Ünal'dan Suriye'nin Vurulması Hakkında Önemli Açıklama

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Doğu Guta'da sivillere yönelik kimyasal silah kullanan Esad rejimi güçlerini hedef alan bir harekat başlattı. Başlatılan harekatın ardından Rusya çok sert tepki göstererek karşılığı verilecek dedi. Türkiye ise bu tepkinin yerinde olduğunu ve harekatı memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

OPERASYONDAN ÖNCE TÜRKİYE'YE BİLGİ VERİLDİ

Bu açıklamaların ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal da bir açıklama yaptı. Parti Sözcüsü Mahir Ünal konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarında operasyondan önce Türkiye'ye bilgi verildiğini bildirdi. 

AÇIKLAMALARDA SALDIRININ YAPILCAĞI BELLİYDİ

Bunun yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal saldırının kimyasal kullanımına ciddi bir uyarı olduğunu vurguladı. Ayrıca Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklamalarının devamında zamanı dışında son bir haftadır böyle bir tepkinin gösterileceği hem İngiltere'nin hem Fransa'nın hem ABD'nin açıklamalarında görüldüğünü ve saldırıdan önce Türkiye'ye bilgi verildiğini ifade etti.

Yorumlar (0)