Mahir Ünal'dan Son Dakika Profesyonel Askerlik Açıklaması Geldi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal uzun süredir tartışılan profesyonel askerlik ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 25.07.2018, 11:53 25.07.2018, 12:02
Mahir Ünal'dan Son Dakika Profesyonel Askerlik Açıklaması Geldi!

Katıldığı özel bir televizyon programında kendisine yöneltilen askerliğin süresinin kısaltılması konusunda soruları yanıtlayan Mahir Ünal "konu bizden çıkmıştır, yetki ve sorumluluk Savunma Bakanlığı'na aittir." açıklamasında bulundu. 

Mahir Ünal'ın Bedelli Askerlik ve Profesyonel Askerlik Açıklaması 

Mahir Ünal kendisine yöneltilen soruya "Şimdi bütün bu konuştuklarımız çerçevesinde tabi askerlikte bu konuştuğumuz Türkiye'nin güvenlik, terörle mücadele tüm bunların bir parçası. Bedelli askerlik ile ilgili olarak toplumdan gelen taleplerin karşılığında gündemimize aldık. Son derece makul bir çözüm getirdik. 25 yaş altında olan yurt içinde ve yurt dışında yaşayan herkesin bundan istifade etmesini sağlayacak bir düzenleme yaptık. 

Hükümet olarak son kez bedelli askerlik düzenlemesi yaptık. Bundan sonra bedelli askerliğin konuşulmadığı ancak askerlik süresinin kısaltılması, askerliğin niteliğin değiştirilmesi, askerlikte temel eğitim düzenlemesi gibi tüm konular Milli Savunma Bakanlığı'na aittir. Siyaset son kez bedelli askerlik düzenlemesi yapıyor ve bu konudaki sorumluluğunu yerine getiriyor. Bundan sonraki tüm düzenlemeler Milli Savunma Bakanlığı'na aittir" dedi. 

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)