MAK son anket sonuçları ortaya çıktı! Dünya rekoru

Uzun süre seçimler olmasa da araştırma şirketleri Türkiye’de siyaset diri ve canlı tutmak adına zaman zaman anket çalışmaları gerçekleştiriyor. Son olarak yeni parti hazırlıklarını sürdürdüğü bugünlerde MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, yaptıkları anket sonuçlarını açıkladı.

GÜNDEM 08.10.2019, 21:54
MAK son anket sonuçları ortaya çıktı! Dünya rekoru

"Türkiye'de yaşayan her 100 kişiden yaklaşık 78'i bir ya da birden fazla AK Parti'ye oy vermiş.” Açıklamasında bulunan MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, “Bu toplu demokraside dünya rekorudur. Bu seçmenler, AK Parti ile direk teması kurmuş ve gönül bağı oluşturmuşlar. Şimdi bu sayının yarısı AK Parti'de duruyor, yarısı AK Parti'den ayrılıyor.” İfadelerini kullandı.

KÜSKÜN SEÇMENE SORDUK

Ayrıca AK Parti seçmenleri hakkında değerlendirmede bulunan Kulat, “Biz bunu insanlara sorduk. Şimdi peki neden AK Parti'ye oy vermediklerini sorduğumuzda, küstürüldük dedi seçmen. Biz o küskün seçmene sorduk, sizi kızdıran kim, üzen kim? Bunlar da kesinlikle en az yakınılan kişi Erdoğan çıkıyor. Halk başka şeylerden memnuniyetsizlik duyuyor. Geçmiş yıllarda en çok belediyeler çıkıyordu. Şimdi Cumhurbaşkanı bunu gördü ve o belediyeleri değiştirdi" dedi.

EN AZ ŞİKAYET EDİLEN KİŞİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

"Seçimden çıkalı 6 ay oldu, biz yine sorduk.” Diyen Kulat, “Şu an en az şikayet edilen kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan... Birçok kişi il ve ilçe teşkilatlarından şikayetçi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı yeni Ömer'leri bulursa, toplumsal karşılığı en yüksek olan isim olarak kalmaya davem edecek. Tayyip Bey'in Türkiye'yi yeniden kucaklaması lazım. Erdoğan sadece Türkiye'nin lideri değil, ümmetin umududur. Erdoğan, 82 milyonu kucaklayacak. Yeni bir dil lazım, geçmişte olduğu gibi Yenikapı'daki ruhu yeniden diriltmesi lazım. Türkiye'de halen bütün siyasi aktörlerin tamamı kadar Erdoğan'ın karşılığı var" dedi.

Yorumlar (0)