Makam Araçları Hakkında Özhaseki'den Açıklama Geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, AŞTİ esnafı ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve orada açıklamalarda bulundu.

Makam Araçları Hakkında Özhaseki'den Açıklama Geldi

Açıklamalar;

"Zaman içinde bina yıpranır, ısıtma sistemlerinde sorun olur. Bu durumda yenilenme olabilir.

Bunlar için gereken yapılır. Burada ısıtma ve soğutmaya harcanan para büyük. Bunu da elden geçirip rahat hale getireceğiz ancak AŞTİ'nin yeri değişmeyecek. Bu, akla uygun değil.

Belediyeler sadece su, yol hizmetleri yapan birimler olarak görülmemeli. Bir noktada şehirler canlı organizmalar. Şehirlerin de bir ruhu var. Şehirler değişimi yakalayarak geleceğe hazırlanmak istiyor.

Mesela tarihte 12 bin yıllık şehir olarak Şanlıurfa, Göbeklitepe'deki kazılardan dolayı şu an tescillenmiş bir noktadadır ama şu an 10 bin yıllık bir devlet yok ancak şehirlerin ömrü çok uzun.

Mimari ve estetiği bilmeyen birisinin başkan olduğu bir şehirde yaşamak istemem.

Belediye başkanı olduğum dönemde 100 küsür makam aracı vardı. İlk geldiğimde 'Bunları satacağım.' dedim. İlk tepki belediyenin müdürleri, başkan yardımcılarından geldi.

Tüm itirazlara rağmen hepsini satışa çıkardım. Ankara Büyükşehir Belediyesinde de makam araçları var, aynısını yapacağım, satışa çıkaracağım."

Belediye başkanları sadece şehrin altyapısını değil, sosyal dokusunu da değiştirirler.

"İnşaat yoğun bir çalışma yerine sosyal çalışmalara ayrı önem verdik. Ankara'da çok güzel eserler var.

72 tane müze var. Saraçoğlu Mahallesi'ni kültür sanat merkezi yapacağım. Oradaki binaların her birini restore edip, her birini bir sanat dalına tahsis edip, herkesin uğrayacağı keyifli bir mekan haline getireceğim.

Parklarda kendi halinde amatör müzik yapan gençlerin zabıtalar tarafından toplanmasına anlam veremiyorum. Bizim gençlerin müzik yapmasına öncülük etmemiz lazım."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet hanifi araz
Mehmet hanifi araz - 4 ay Önce

Benide alın bekçi

Kkkı
Kkkı - 3 ay Önce

Bekcılıkte torpil