Malatya'da Başkanlık Sistemi için İmza Kampanyası

Malatya'da bazı sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Anadolu 1071 Platformu , başkanlık sistemine destek için imza kampanyası düzenledi..

GÜNDEM 13.11.2016, 15:30 13.11.2016, 15:32
Malatya'da Başkanlık Sistemi için İmza Kampanyası
Malatya'daki bazı sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu "Anadolu 1071 Platformu" tarafından başkanlık sistemine destek için başlatılan imza kampanyası kapsamında şuana kadar 17 bin imza toplandı.

Platform üyelerince kent merkezindeki Soykan Parkı önüne kurulan ve "Başkanlık sistemine evet" yazısı asılan stantta, vatandaşlardan imza toplanmaya devam ediyor.

Platform Başkanı Tahir Toptaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başkanlık sistemine destek için çarşamba günü başlattıkları imza kampanyasının bugün sona ereceğini bildirdi.

Toptaş, "Bugüne kadar yaklaşık 17 bin imza topladık, Malatya'nın teveccühü çok iyi. Hedefimiz 5 bin imzaydı ancak bunu 3'e katladık. Akşama kadar da tahminen 20 bin imzayı bulacağız. Topladığımız imzaları da Sayın Cumhurbaşkanımıza, Meclis Başkanımıza ve muhalefet partisi lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye ileteceğiz. Türkiye'de çok güzel gelişmeler oluyor. Başkalık sistemine evet. Aynı zamanda başlık sistemi beraberinde idam yasasını da getirecek." diye konuştu.

KAMUPERSONELİ.NET - AA
Yorumlar (0)