Malatya'da Terör Operasyonu: 17 Kişiye Gözaltı

Silahlı terör örgütleri PKK, DEAŞ ve FETÖ/PDY'ye üye oldukları ve propagandasını yaptıkları iddiasıyla Malatya'da operasyon gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyonda 17 kişi gözaltına alındı.

GÜNDEM 12.07.2019, 12:49
Malatya'da Terör Operasyonu: 17 Kişiye Gözaltı

Malatya'da silahlı terör örgütleri PKK, DEAŞ ve FETÖ/PDY'ye üye oldukları ve propagandasını yaptıkları iddiasıyla 17 şüpheliyi yakalamak için operas başlatıldı. Gerçekleştirilen operasyonda 17 kişi gözaltına alındı.

17 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Konu ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğünden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütlerine üye olan, propagandalarını yapan ve yardım eden şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattığı ifade edildi.

Bu çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda DEAŞ ve PKK propagandası yaptıkları öne sürülen 5 zanlı ile THKP/C üyesi oldukları ve propagandasını yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.

Ayrıca FETÖ/PDY üyesi oldukları ve örgüte yardım ettikleri iddiasıyla 9 kişi gözaltına alındı. Bunun yanı sıra zanlılardan 4'ünün "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan kesinleşmiş hapis cezaları bulunduğu açıklamada vurgulandı.

Yorumlar (0)