Maliye Bakanı Ağbal'dan Önemli Vergi Geliri Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi gelirlerine ilişkin yaptığı açıklamada "Vergi gelirlerindeki artış trendi sürecek" dedi.

GÜNDEM 15.05.2017, 13:49
Maliye Bakanı Ağbal'dan Önemli Vergi Geliri Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal 2017 yılının Nisan ve Ocak-Nisan dönemine ilişkin bütçe açıklamasında bulundu. Maliye Bakanı Ağbal açıklamasında bütçe uygulama sonuçlarını değerlendirdi. Konu ile ilgili olarak Bakan Ağbal geçtiğimiz ay bütçenin 3 milyar TL, ocak-nisan döneminde ise 17,9 milyar TL açık verdiğini bildirdi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamasında ertelenen sosyal güvenlik primlerinin geçici etkisi dikkate alındığında ilk dört ayda bütçe açığının 11,9 milyar lira düzeyinde olduğunu kaydetti. Konu ile ilgili olarak Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıklamaları şöyle oldu;

"CANLANMAYI İŞARET ETMEKTEDİR"

"Nisanda vergi gelirleri yüzde 14,3 artış göstermiştir. Bu oran, vergi gelirlerinde 2017 yılının tamamı için öngördüğümüz yüzde 11,4’lük artış oranının üzerindedir. Vergi türleri itibarıyla artış oranlarına bakıldığında, bu artışlar üretim, tüketim ve ekonomik aktivitelerde canlanmayı işaret etmektedir."

"CANLANMA DEVAM EDECEK"

Önümüzdeki aylarda ekonomik canlanmada devam edecek olumlu gelişmelerle birlikte, vergi gelirlerindeki artış trendi sürecektir. 2017 yılı bütçesinde bir taraftan ekonomik büyümeyi destekleyen politikalar sürdürülürken, diğer taraftan bütçe açığının sürdürülebilir seviyelerde kalması noktasında gerekli kararlılık devam edecektir." 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)