Maliye Bakanlığından Dolandırıcılık Uyarısı Yapıldı

Maliye Bakanlığı tarafından bir basın açıklaması yapıldı.Yapılan basın açıklamasında MASAK incelemesine ilişkin dolandırıcılık yapıldığı ifade edildi.

GÜNDEM 20.03.2017, 11:15
Maliye Bakanlığından Dolandırıcılık Uyarısı Yapıldı

Maliye Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir basın açıklaması yayımlandı. Yayımlanan basın açıklamasında MASAK incelemesine ilişkin vatandaşlardan para talep edildiği ve dolandırıcılık yapıldığı ifade edildi. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasının detayları şöyle;

BASIN AÇIKLAMASI

Son zamanlarda Bakanlığımız Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) bilgisine dahil olan bazı hususlarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamaların yapılması zarureti ortaya çıkmıştır:

Bazı şahısların vatandaşlarımızı telefonla arayarak, adlarının MASAK incelemesinde geçtiğinden bahisle, MASAK’taki işlerini halledebilecekleri yönünde vaatlerde bulunmak suretiyle para veya sair menfaatler talep ettikleri, bazı şahısların da kendilerini MASAK Denetim Elemanı olarak tanıtarak vatandaşlarımızdan benzer taleplerde bulundukları duyumları alınmıştır.

Dolandırıcılık amacıyla yapıldığı anlaşılan bu tür girişimlere, vatandaşlarımızın hiçbir şekilde itibar etmemeleri gerekir. Diğer taraftan, bu şekilde talepte bulunulduğu durumlarda Bakanlığımıza bilgi verilmesi halinde yetkili makamlar nezdinde gerekli işlemler Bakanlığımız tarafından yapılacaktır.

Ayrıca, vatandaşlarımız bu tür durumlar ile karşılaşmaları halinde, yetkili emniyet makamlarına veya Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunabilir.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)