Maltepe'deki Yeniden Oy Sayımı Hakkında Flaş Gelişme

İstanbul'daki seçim sonuçları belirsizliğini koruyor. Konu ile ilgili olarak tüm gözler Maltepe'deki oy sayımına çevrildi. Dün gece AK Parti ve MHP tarafından bir itiraz yapıldı ve İlçe Seçim Kurulu'nda yeni bir karar alındı. Buna göre kurul sayısı 2'den 6'ya çıkarıldı.

GÜNDEM 16.04.2019, 11:27
Maltepe'deki Yeniden Oy Sayımı Hakkında Flaş Gelişme

İstanbul Maltepe'de dün akşam saatlerinde ara verilen oy sayımı bugün sabah saatlerinde yeniden başladı.

YSK, dün Maltepe ilçe seçim kurullarının, tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırmıştı. Bu kararın ardından yeniden başlayan sayımda 1089 sandıktan 977'sinde sayım tamamlandı.

112 SANDIK KALDI

Bugün ise kalan 122 sandıktaki oyların sayımı yapılmaya başlanırken, saat 11:00 itibariyle sayılmayan 112 sandığın kaldığı belirtildi.

KURUL SAYISI ARTTI

Öte yandan Maltepe İlçe Seçim Kurulu'na yeni sayım kurulu oluşturma yetkisi de verildi ancak, CHP ilave sayım terminali oluşturmak için başvurdu. AK Parti ve MHP'nin ilave terminal açılmasına itiraz etmesinin ardından İlçe Seçim Kurulu'nun bugün yeni bir karar aldı.

İlçe Seçim Kurulu'nun aldığı kararla birlikte kurul sayısı 2'den 6'ya çıkarıldı. Kararın ardından sayımın 1-2 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.

SON DURUMA GÖRE OY FARKI YAKLAŞIK 13 BİN

Son duruma göre ise CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın yaklaşık 13 bin oy önünde bulunuyor.

Yorumlar (0)