banner731

Man Adası Davası Hakkında Bir Açıklama da CHP'den Geldi

İstinaf mahkemesinin kararı hakkında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bir açıklama yaptı. Özel açıklamalarında mahkemenin kararında "Kemal Kılıçdaroğlu'nun istinaf başvurusunun kabulüne, kararın kaldırılmasına, dosyanın görülen eksiklikleri gidermek üzere yeniden mahkemesine iadesine" denildiğini belirtti.

GÜNDEM 08.11.2019, 16:27
Man Adası Davası Hakkında Bir Açıklama da CHP'den Geldi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Man Adası" davası kapsamında ödemeye mahkum edildiği manevi tazminat davasına ilişkin İstinaf mahkemesinin kararı hakkında açıklamalarda bulundu.

Özgür Özel açıklamalarında mahkeme kararında "Kemal Kılıçdaroğlu'nun istinaf başvurusunun kabulüne, kararın kaldırılmasına, dosyanın görülen eksiklikleri gidermek üzere yeniden mahkemesine iadesine." denildiğini ifade ederek bu kararın özünün birisi reddi hakim talebinde bulunursa bir üst mahkemeye ya da görevli yan mahkemeye reddi hakim talebini iletir ve kararın bekleneceğini vurguladı.

3'ÜNÜN DE BOZULMASINI BEKLİYORUZ

Özgür Özel bu açıklamalarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde düzenlediği basın toplantısında yaptı. Özgür Özel konu ile ilgili olarak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İstinaf mahkemesinin kararında diyor ki, 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun istinaf başvurusunun kabulüne, kararın kaldırılmasına, dosyanın görülen eksiklikleri gidermek üzere yeniden mahkemesine iadesine.' Kararın özü şu: Birisi reddi hakim talebinde bulunursa bir üst mahkemeye ya da görevli yan mahkemeye reddi hakim talebini iletir, kararı beklersin. İstinaf, verilen tazminatı bozuyor ve 'Reddi hakim talebi görülmeden mahkeme görülmez.' diyor. 6 mahkemenin 3'ü aynı anda bu şekilde kararlandı. Daha sonra karara varılmış olan 3'ünün de bozulmasını bekliyoruz"

Yorumlar (0)