Manipülasyonlar Hakkında İstanbul Başsavcılığından Soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Manipülasyonlar Hakkında İstanbul Başsavcılığından Soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir açıklama yapıldı. Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı vurgulandı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak açıklamada Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki güçler tarafından gerçekleştirilen, Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal barışını, iç huzurunu, birliğini ve ekonomik güvenliğini hedef alan ekonomik saldırılar kapsamında, bu amaca hizmet eder mahiyette her türlü yönlendirici haber, yazılı ve görsel yayın, operasyonel amaçlı sosyal medya hesapları ile birlikte, ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edildi. 

Söz konusu açıklamada soruşturmanın Türk Ceza Kanunu, Bankacılık Kanunu, SPK mevzuatı ve ilgili kanun maddeleri uyarınca başlatıldığı vurgulandı.

Tüm bunların yanı sıra SPK tarafından da bu sabah bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yalan haber yapanlara yaptırım uyarısında bulunulmuştu. MASAK ise mevduatlara el konulacağı yönünde söylenti yayan kişileri ve manipülasyon yapanları incelemeye aldığını duyurmuştu.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE