Mansur Yavaş: Akıllı Ankara Projesi İle 2050 Yılını Planlıyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, Halk TV'de Serhan Asker'in sunduğu 'Seçim Özel' programının canlı yayın konuğu oldu ve Ankara ile alakalı olarak detayları açıkladı...

Mansur Yavaş: Akıllı Ankara Projesi İle 2050 Yılını Planlıyoruz

2050'Yİ PLANLIYORUZ

Ankara'nın 2050 yılındaki halini planladıklarını vurgulayan Yavaş, "Akıllı Ankara Projesi ile 2050 yılını planlıyoruz.

İddiamız şu; yaşanabilir Ankara. Atatürk'ün Başkent'ine yakışır bir Ankara. Göç veren değil, göç alan bir Ankara. Endüstriyel olarak Türkiye'yi kalkındıracak, geleceği okuyan yapay zeka ve yapay organ okullarının olduğu alanlar olacak.

Yine 2050 yılı projesinde, Ankara'yı otoban gibi çevreleyen bir raylı sistem yapılması var.

Parklar, akıllı park sistemi ile izlenecek ve ailelerin, vatandaşların rahatça gezebileceği yerler olacak" ifadelerini kullandı. Seçim güvenliğinin sağlanması için 60 bin kişilik bir ekiple hazırlandıklarını belirten Yavaş, "Ankaralılara söz veriyorum, içleri bu konuda rahat olsun" dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE