Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Ankara'da Millet İttifakı tarafından destek verilen CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş'ın AK Parti'li rakibi Mehmet Özhaseki'nin katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamalardan sonra flaş bir gelişme yaşandı.

GÜNDEM 21.02.2019, 21:47 Kerim Solak
Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Cumhuriyet Halk Parti'li Mansur Yavaş, Adalet ve Kalknma Partisi'nin adayı Mehmet Özhaseki'ye suç duyurusunda bulundu.

19 Şubat 2019 tarihinde katılım sağladığı televizyon programında herhangi bir isim belirtmeden kendisi hakkındaki sözleri nedeniyle avukatı aracılığıyla suç duyurusu dilekçesi hazırladı. ‘İftira’, ‘suç uydurma’ ve ‘hakaret’ iddiasıyla hazırlanan dilekçe, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verildiği bildriildi.

Mehmet Özhaseki’nin Mansur Yavaş için ‘terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım ettiği’ iddiasında bulunarak, TCK’nın 267’nci maddesince ‘iftira’ suçunu işlediği ayrıca Yavaş’a karşı ‘hakaret’ ve ‘suç uydurma’ fillerini işlediği ileri sürülen dilekçede, şöyle denildi:

“Bahsedilen yorumlar ile müvekkilin kişilik hakları ayrıca zedelenmektedir. Yavaş’ın milliyetçiliği, vatan sevgisi ve başta PKK, FETÖ olmak üzere terör örgütlerine olan tutumu tüm Türkiye’nin yakından bildiği bir gerçekliktir. İçinde bulunduğumuz seçim döneminde bahsi geçen iftiralarla dolu konuşma ulusal bir kanalda yapılarak halkı yanıltma amacı taşımakta, Yavaş’ın itibarını zedeleme amacı güdülmektedir. Seçim dönemi içinde dahi bu konuşmalar ifade özgürlüğünün sınırlarını aşmakta olup kabul edilemez niteliktedir.

Hiçbir seçim çalışması hiç kimseye, ülkesini seven bir politikacıya terör örgütü mensuplarını desteklediği şekilde bir iftira atma hakkını vermez, yasanın böyle bir davranışı korumadığı ortadadır.

Bu nedenle şüpheli hakkında soruşturmanın yürütülerek ilgili maddeler uyarınca cezalandırılması talep olunur.”

Yorumlar (0)